Norimberk, Štrasburk, Colmar 15.-18.9.2009.

Pozvání k návštěvě prvního zářijového zasedání Evropského parlamentu přijala skupina významných podnikatelů a politických osobností. Setkával jsem se s nimi nejen v průběhu minulého poslaneckého mandátu, v rámci návštěv jejich firem, ale s mnohými se znám dlouhou řadu let. Využil jsem tak možnosti ukázat jim, jak a kde pracuji já.

První den byl cestovní, s delší přestávkou v německém Norimberku. Město bylo po válce téměř kompletně nově vybudováno a veškeré památky zničené po náletech byly zrekonstruovány do své původní podoby.

Večer po příjezdu a ubytování následovala společná večeře a zajímavá diskuse.

Druhý den byl věnován oficiální návštěvě sídla Evropského parlamentu. Tady jsme diskutovali nejen celkovou situaci uvnitř Evropské unie, ale zejména důsledky vysoké míry regulací a jejich dopady na podnikání. Účastníky nepříjemně překvapil styl i obsah práce Evropského parlamentu, ale také složitost a nepřehlednost rozhodování evropských institucí.

Prohlídka EP pokračovala klasickým scénářem, kdy měli účastníci možnost sledovat hlasování Evropského parlamentu. Tentokrát o to zajímavější, že právě probíhala volba předsedy Evropské komise. Předsednický post obhájil J.M. Barosso.

Po návštěvě EP následovala prohlídka města Štrasburku včetně vyhlídkové plavby po ramenech a kanálech řeky Ill.

Třetí den si účastníci návštěvy Evropského parlamentu prohlédli okolí města Štrasburku a malebné město Colmar.

Foto:: 

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus