Při dnešní předvolební kampani náš tým zavítal do Brna, následně potom na Road show do Blanska. Dnes již bylo příznivější počasí, než které nás provázelo v posledních dnech a tak i kampaň v ulicích města Brna byla veselejší. Odstartovali jsme v deset hodin ráno kontaktní kampaní na Malinovského náměstí. Zde se souběžně konalo hned několik akcí. Evropská komise pořádala svůj propagační koncert, kterého využila strana zelených pro svoji předvolební agitaci. Toho jsme se ovšem nezalekli a docela úspěšně jsme oběma konkurovali.
Následně jsme se přesunuli před hlavní nádraží, kde jsme strávili hodinu a půl intenzivní kampaně. Rozdávali jsme obvyklé předvolební materiály a, jak to ve větších městech bývá, byla ODS vnímána vesměs pozitivně.

Hlavní částí dnešního dne bylo Městečko řešení na náměstí Republiky v Blansku. Trochu nám ta česká a moravská náměstí začínají splývat, neboť nejčastější názvy jsou právě náměstí Republiky a náměstí T.G.Masaryka :-) a v různých městech jsme podobných navštívili již celou řadu.

Odpoledne jsem strávil v Břeclavi, kde jsem spolu s břeclavským MS ODS pořádal odpoledne plné her a zábavy pro děti a jejich rodiče. I já jsem si spoustu disciplín splnil: hodně se mi povedl pochod na chůdách, zato jsem prohrál v závodech ve skoku v pytlích.

V Blansku byla akce částečně pojata jako součást Dětského dne, takže nesměl chybět nafukovací skákací hrad, cukrová vata, pop-corn a další oblíbené atrakce. Byli jsme svědky velice slušné návštěvy příznivců, kteří buď doprovázeli své děti anebo si jen přišli poslechnout, co jim ODS nabízí a co obhajuje v rámci našeho členství v Evropské unii.

Nesměl chybět i tým podporovatelů, kteří vyjádřili svoje důvody, proč právě my (Evžen Tošenovský a Ivo Strejček) můžeme být českým občanům v Evropském parlamentu platní. Na pódiu postupně vystoupili Petr Nečas, bývalý ministr práce a sociálních věcí, Jaroslava Králová, starostka Blanska, František Sivera, poslanec Parlamentu České republiky, starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek a starosta Kunštátu Pavel Göpfert.

Společně se těšíme na předposlední akci, která se bude konat zítra, 2.6.2009 na náměstí Svobody v Brně.

Foto:: 

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus